October 4, 2013

21. Yüzyıl Eğitim Sempozyumu: SezinTeach21

Özel Sezin Okulu 50. yıl etkinlikleri kapsamında yenilikçi ve uluslararası bir eğitim sempozyumuna ev sahipliği yapıyor. The School at Columbia University işbirliğiyle gerçekleştirilecek, eğitimcilere yönelik “SezinTeach21 Eğitim Sempozyumu” 21. yüzyılın inovatif öğretme ve öğrenme teknikleri üzerine hazırlanmış workshop, konferans ve panel dizisinden oluşuyor.

“SezinTeach21”
21. Yüzyılda Eğitim Sempozyumu,
2-3 Kasım 2013 tarihlerinde Özel Sezin Okulu Çekmeköy kampüsünde…
http://www.sezinteach21.com

Eğitim Dünyasına Destek
ABD’nin en saygın üniversitelerinden Columbia Üniversitesi bünyesindeki özel ilköğretim kurumu “The School at Columbia”nın Teach 21 Enstitüsünün katkısıyla düzenlenen sempozyum, “öğretmenden öğretmene aktarım” ilkesine dayanıyor.

Sezin Okulu, 50 yıllık eğitimci kimliğinin sorumluluğuyla düzenlediği bu sempozyuma Sezin Okulunun öğretmenlerinin yanı sıra devlet okullarından, özel okullardan ve üniversitelerden eğitimcileri davet ediyor.

Teach21 Nedir?
Teach21, The School at Columbia University eğitmenleri tarafından geliştirilmiş ve üç yıldır The School at Columbia University New York kampüsünde sürdürülen profesyonel öğretmen eğitim programıdır. “21. Yüzyılda eğitim nasıl olmalıdır?” sorusundan yola çıkan Teach21eğitmenleri, bu eğitimlerde ileri teknoloji ve pedagojik yapılara dayanan sınıf tecrübelerini katılımcı eğitmenlere aktarma imkanını bulurlar.
SezinTeach21 ise bu eğitimin, Türk ve yabancı uzmanların katılımıyla genişletilmiş ve Türkiye eğitim koşullarına uyarlanmış şeklidir.

Eğitim Guruları Sezin Okulunda
Türkiye’den ve yurt dışından önemli konuşmacıların katılacağı sempozyumda MIT’de (Massachussets Institute of Technology) profesörlerinden ve Lego’nun eğitim danışmanlarından Prof. Edith K. Ackerman, ünlü psikolog ve yazar Prof.Doğan Cüceloğlu , Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölüm Başkanı ve Sezin Anaokulunun ilk öğretmeni Prof. Dr. Ayla Oktay Amerikan Başkanı Barack Obama tarafından 2010 Bilim ve Matematik Eğitimi ödüllü Teach21 kurucusu, halen Stevens Institute of Technology bünyesinde görev yapan Gregory Benedis-Grab, The School at Columbia University kurucu üyelerinden ilköğretim müdürü Kathryn Kaiser, Amerikan Başkanı Barack Obama’nın verdiği Matematik Eğitiminde Üstün Başarı Ödülünün sahibi Julie Broderick, Salzburg Orff Enstitüsünde müzik eğitimi alan, sanatın müfredatın tümüne yayılması için yenilikçi eğitimler gerçekleştiren Sheila O’Shea yer alıyor.

Eğitimcilere Yönelik Workshop Konuları ve Panel
İki gün sürecek sempozyumda: “Workshop Modeli Üzerinden Farklılaştırılmış Öğrenme, Tasarımcı Düşünce Modeli ve Yenilikçi Eğitim Programları, Eğitim Programlarının Sanatla Birleşimi, İşbirliğini Teşvik Etmek için Teknolojiyi Kullanmak, Şehri Öğrenme Ortamı Olarak Kullanma, İlerlemeci Sınıf Ortamı Oluşturma, Sanatla Dilbilimi Derslerini Birleştirmede Yenilikçi Proje Yaklaşımı, Sorgulama Yaklaşımları, Öğretimde Yaratıcılık ve İnovasyon, Hızla Değişim, Teknolojiyi Öğretim ve Öğrenmeye Entegre Etmek İçin Yenilikçi Çözümler” başlıklarıyla workshoplar düzenlenecek.

İkinci günün sonunda katılımcıların 21. yüzyıl eğitimi üzerine görüşlerini paylaşacakları ve dinleyicilerin sorularına da yer verilecek bir panel düzenlenecek.

Sezin Okulu velileri, Teknolojiyi Öğretim ve Öğrenmeye Entegre Etmek İçin Yenilikçi Çözümler konulu açılış konuşmasına, Prof. Edith K. Ackerman, Prof. Dr. Ayla Oktay, konferanslarına ve ikinci günün sonunda düzenlenecek panele katılabileceklerdir.

Özel Sezin Okulunun sosyal sorumluluk yaklaşımıyla gerçekleştireceği bu kapsamlı seminere öğretmenler ve eğitmenler ön kayıtla ücretsiz olarak katılabileceklerdir. Katılımcılar için İngilizce -Türkçe ve Türkçe- İngilizce çeviri yapılacaktır. Katılımcılar http://www.sezinteach21.com sitesinden online ön kayıt yapabileceklerdir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *